شرایط معافیت از طرح وزارت بهداشت برای فارغ التحصیلانی که به سربازی می روند

شرایط معافیت از طرح وزارت بهداشت

شرایط معافیت از طرح وزارت بهداشت برای فارغ التحصیلانی که به سربازی می روند

سایت علوم پزشکی(۹۲/۴/۱۳): دکتر حسین مبارکی مشاور معاون توسعه و مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت، گفت: با توجه به  افزایش طول خدمت نظام وظیفه از سال ۹۱ و بر طبق مصوبات کمیسیون موضوع مواد ۲ و ۳ آئین نامه اجرائی قانون خدمت پزشکان وپیراپزشکان مقرر شد کلیه افرادی که از ابتدای سال ۹۱ به خدمت نظام وظیفه اعزام شده و با مقطع لیسانس و بالاتر (در رشته های گروه علوم پزشکی)  خدمت نظام را حداقل به مدت ۲۱ ماه به اتمام می رسانند و کارت پایان خدمت دریافت می کنند  از انجام مانده خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان معاف هستند.

وی افزود: افرادی که خدمت نظام وظیفه را در مناطق جنگی و امنیتی درگیر (به مدت ۱۸ ماه )، مناطق جنگی (امنیتی غیر درگیر، عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا (به مدت ۱۹ماه) انجام داده و کارت پایان خدمت دریافت کرده باشند نیز از انجام مانده خدمات موضوع قانون مذکور معاف هستند.

دکتر مبارکی خاطر نشان کرد: افرادی که فاقد شرایط فوق الذکر باشند موظفند مانده خدمات قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را تا سقف ۲۴ ماه در مناطق مورد نیاز وزارت بهداشت انجام دهند تا موفق به اخذ گواهی معافیت از خدمات این قانون شوند.

وی در ادامه افزود: فرزندان جانبازان  ۵۰ درصد و بالاتر، از انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان معاف هستند.

دکتر مبارکی یادآور شد:به استناد ماده یک قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان کلیه افراد ایرانی که از مراکز آموزش عالی گروه پزشکی در داخل یا خارج از کشور فارغ التحصیل می شوند و خدمت آنان از سوی وزارت بهداشت مورد نیاز اعلام می شود مکلفند حداکثر مدت ۲۴ ماه اول پس از فراغت از تحصیل در داخل کشور و در مناطق مورد نیاز وزارت بهداشت خدمت کنند.

وی همچنین یادآور شد: به استناد ماده ۳ این قانون، مدت خدمت دوره ضرورت و دوره احتیاط مشمولان این قانون که در حرفه پزشکی انجام شود از کل خدمت مقرر در این قانون کسر می شود.

مقالات مرتبط

1 نظر

  • باسلام این مطالب همچنان در تاریخ دوازده مهرماه ۱۳۹۹ اعتبار دارد یا قانون ان عوض شده است؟
    اینکه با ۲۱ ماه سربازی معمولی(بدون امریه و پیام اور بودن) معافیت از طرح پزشکان و پیراپزشکان انجام میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *