کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور

nursing

کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان صورت می پذیرد. اگر می خواهید بدانید دارای شرایط استعداد درخشان مورد نظر وزارت بهداشت هستید یا خیر از طریق لینک های پایین مطلب می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. نحوه ثبت نام در کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور به این صورت است که با مدارک تهیه شده به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود رفته و آنها را به آن مرکز ارائه نمایید. زمان این کار معمولا ۱ یا ۲ ماه قبل از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد که قبلا مرکز سنجش آن را اعلام می کند. نتایج کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت مانند رشته پرستاری و سایر رشته ها، اعلام می گردد.

کدام دانشگاه ها کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور پذیرش دارند؟

طبق معمول و تا امسال(سال۹۲) پذیرش کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور در دانشگاه ها متغییر بوده است. مثلا اگر در رشته پرستاری، چند دانشگاه علوم پزشکی از طریق آزمون ارشد وزارت بهداشت، دانشجوی پرستاری پذیرش می کنند، معمولا ۱ یا ۲ نفر را علاوه بر افراد سهمیه آزاد، بصورت بدون کنکور و براساس اعلام اسامی آنها از سوی مرکز سنجش وزارت بهداشت، پذیرش خواهند کرد.

نحوه رتبه بندی و پذیرش افراد واجد شرایط استعداد درخشان برای کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور چگونه است؟

نحوه رتبه بندی و پذیرش افراد واجد شرایط استعداد درخشان به این صورت است که مرکز سنجش وزارت بهداشت بر اساس اولویت از بالاترین امتیاز(امتیاز مربوطه توسط دانشگاه اعلام می گردد) افراد متقاضی کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور را پذیرش می کند تا زمانیکه ظرفیت آن تمام شود در صورتیکه امتیاز دو یا چند نفر کاملا یکسان شد معدل افراد در رتبه بندی آنها لحاظ خواهد شد.

توجه مهم: رشته-محل علاوه بر امتیاز در پذیش دانشجو نیز موثر خواهد بود. مثلا اگر دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار است ۲ نفر را در کارشناسی ارشد پرستاری بدون آزمون پذیرش کند فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران که برای کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور درخواست داده اند در اولویت هستند. حتی اگر امتیاز آنها پایین تر باشد.

توصیه مهم: توصیه می کنیم کسانیکه متقاضی کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور هستند در آزمون ارشد رشته علوم پرستاری (کنکور ارشد وزارت بهداشت: ثبت نام در بهمن) ثبت نام کنند زیرا هیچ تداخلی باهم نخواهند داشت. بعنوان مثال نمونه عینی که ما شاهد بودیم این بود که یکی از شرکت کنندگان آزمون ارشد ایمنی شناسی(سال۹۱) در رشته ایمونولوژی قبول شد ولی با توجه به اینکه این فرد برای رشته خون شناسی نیز درخواست پذیرش بدون کنکور داده بود و امتیاز این فرد بالاتر از سایرین شد، در این رشته نیز قبول شدند که ایشان تصمیم گرفتند به جای رشته ایمونولوژی در رشته خون شناسی تحصیل کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور از طریق انجمن گفتگوی علوم پزشکی پیگیری نمایید. در گوگل کلید واژه انجمن گفتگوی علوم پزشکی را سرچ کنید.

مقالات مرتبط

2 نظرات

  • سلام
    فکر نمیکنم دیگه پرستاری بدون کنکور پذیرش داشته باشند.درسته؟

    • پرستاری و اکثر رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش بدون کنکور ندارند. اطلاعات بیشتر رو می‌تونید از اطلاعیه‌هایی که نزدیک به ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت در سایت مرکز سنجش پزشکی کشور قرار می‌گیره به دست بیارید و فرم مشاوره سایت رو پر کنید تا مشاوران ما باهاتون ارتباط بگیرند. برای اطلاع از تاریخ ثبت نام کنکور ارشد پرستاری کلیک کنید.
      همه چیز درباره کنکور ارشد رشته پرستاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *