• شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹

آغاز ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی ۹۴-۹۵ و شرایط پذیرش

آغاز ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی ۹۴-۹۵ دوره ۸ و شرایط پذیرش

شرایط ثبت نام آزمون  لیسانس به پزشکی ۹۴-۹۵ دوره هشتم اعلام شد. زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی یا همان پذیرش پزشکی از مقطع لیسانس دوشنبه ۱۱ اسفند ماه خواهد بود. و مهلت ثبت نام و ارسال مدارک تا ۲۰بهمن می باشد.

شرایط ورود به دوره

۱-  برخورداری از شرایط عمومی تحصیل رایگان

۲-  دانش‌آموخته مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته کلیه رشته‌های گروه علوم پزشکی و گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی

۳- دارا بودن حداکثر ۲۵ سال سن در زمان ثبت‌نام آزمون (متولدین ۲۵ دی‌ماه ۱۳۶۸ به بعد) در مورد کسانی که دارای کارت پایان خدمت باشند مدت خدمت نظام‌وظیفه به حداکثر سن آنان اضافه می گردد.

۴- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ازنظر نظام‌وظیفه (در مورد آقایان)

تبصره- کسانی که خدمت نظام‌وظیفه آنان حداکثر تا قبل از شروع نیمسال اول سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ (زمان ثبت‌نام) به اتمام می رسد می توانند به‌صورت مشروط در آزمون شرکت کنند. بدیهی است که درصورتی‌که پذیرفته‌شدگان در آزمون تا زمان ثبت‌نام کارت پایان خدمت دریافت نکرده باشند، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد مکاتبه با سازمان نظام‌وظیفه و اخذ مجوز یا مهلت ندارد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد خسارات احتمالی که از این ناحیه به داوطلب وارد می شود ندارد.

۵- دانش‌آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی از دانشگاه های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در آزمون را ندارند.

۶- دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از ۱۸

۷- دارا بودن معدل مقطع کارشناسی بالاتر از ۱۶

۸- دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی به شرح زیر:

نام مدرک زبان

حدنصاب قبولی

TOEFL

۵۰۰

IELTS

۶

MSRT

۵۰

MHLE

۵۰

داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می توانند به‌صورت مشروط در آزمون شرکت کنند. بدیهی است درصورتی‌که پذیرفته‌شدگان در آزمون تا زمان ثبت‌نام مدرک زبان خود را ارائه ننمایند، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد. امکان ثبت‌نام مشروط، ارائه مرخصی تحصیلی و یا ذخیره قبولی و سایر موارد نیز به ‌هیچ‌وجه وجود ندارد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد خسارات احتمالی که از این ناحیه به داوطلب وارد می شود ندارد.

۹- قبولی در آزمون ورودی به‌صورت چندمرحله‌ای و شامل آزمون کتبی، مصاحبه و ارزیابی فرا شناختی می باشد.

مواد درسی آزمون:

فیزیولوژی (ضریب ۳)، میکروب‌شناسی شامل باکتری‌شناسی، ویروس‌شناسی و انگل‌شناسی پزشکی (ضریب ۳)، آناتومی (ضریب ۳)، بیوشیمی (ضریب ۲)، بافت‌شناسی و جنین‌شناسی (ضریب ۲)، ایمونولوژی (ضریب ۲)، زبان عمومی (ضریب ۲)، ژنتیک (ضریب ۱)، روانشناسی (ضریب ۱)، تغذیه (ضریب ۱)، فیزیک پزشکی (ضریب ۱)، دروس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده (ضریب ۱)، دروس اصول اپیدمیولوژی و مبارزه  با بیماری‌ها و آمار مقدماتی (ضریب ۱)

منابع آزمون:

منابع اعلام‌شده آزمون امتحان جامع علوم پایه دانشجویان رشته پزشکیزمان و نحوه ثبت‌نام:

داوطلبان باید مدارک خود را از تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۳ تا پایان وقت اداری ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۳ با پست پیشتاز به آدرس بلوار کشاورز، نبش خیابان قدس، سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران، طبقه هفتم، اتاق ۷۰۶ اداره پذیرش و ثبت‌نام،  کد پستی ۱۴۱۷۶۵۳۷۶۱ ارسال نمایند. در صورت داشتن هرگونه سؤال با شماره تلفن‌های ۸۱۶۳۳۷۱۹ و ۸۱۶۳۳۷۲۲ تماس حاصل نمایید.

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام:

۱- برگ ثبت‌نام تکمیل‌شده
۲-  تصویر مدرک معتبر که نشان‌دهنده معدل کل مقطع دیپلم متوسطه باشد. (معدل پیش‌دانشگاهی مدنظر نیست)
۳- تصویر مدرک معتبر که نشان‌دهنده معدل مقطع کارشناسی رشته‌های موردپذیرش باشد.
۴-  تصویر کارت پایان خدمت نظام‌وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد.
۵-  مشمولان طرح نیروی انسانی که مشغول گذراندن طرح نیروری انسانی می باشند ، باید در صورت قبولی نسبت به ترخیص از طرح اقدام نمایند.
۶-  در صورت قبولی در آزمون با توجه به آموزش رایگان ضروری است پذیرفته‌شدگان همانند سهمیه آزاد برگ تعهد خدمت مربوطه را تکمیل نمایند.
۷-  ارائه مدرک زبان انگلیسی از داوطلبانی که شرایط ورود به دوره را کسب کرده اند و در آزمون پذیرفته‌شده‌اند در هنگام ثبت‌نام ضروری است و در غیر این صورت قبولی آن¬ها کان لم یکن تلقی خواهد شد.
۸-  تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
۹- عکس ۴*۳ دو عدد (یک عدد از عکس‌ها باید روی فرم ثبت‌نام ارسالی الصاق گردد)
۱۰-  اصل فیش بانکی به مبلغ سیصدو پنجاه هزار ریال(معادل ۳۵ هزار تومان) به‌حساب شماره کد شناسهبانک ملت  شعبه هجرت به نام درآمدهای غیر درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملت

توجه
درصورتی‌که داوطلب واجد شرایط شرکت در آزمون نباشد مبلغ پرداختی جهت ثبت‌نام به‌هیچ‌وجه قابل‌استرداد نخواهد بود.

زمان توزیع کارت:

روزهای شنبه ۹، یکشنبه ۱۰ اسفندماه سال ۱۳۹۳

محل توزیع کارت:

آدرس: تهران – بلوار کشاورز، نبش خیابان قدس، سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران طبقه همکف

زمان آزمون کتبی: دوشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۳

 محل و ساعت آزمون: در زمان توزیع کارت اعلام خواهد شد.

اعلام نتایج قبول‌شدگان مرحله اول:  نیمه دوم فروردین‌ماه ۱۳۹۴

۱۰- دانشجویان مشمول آیین‌نامه استعدادهای درخشان در رشته‌های موردپذیرش از بند پنج و شش آیین‌نامه
(موضوع داشتن شرط معدل دیپلم ۱۸ و بالاتر و معدل کارشناسی ۱۶ و بالاتر) معاف می باشند. شرط سنی حداکثر ۲۵ سال تمام کماکان به قوت خود باقی است.

دانشجویان موضوع آیین‌نامه فوق عبارت‌اند از:

الف – برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه ۵۰۰ کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور)
ب – دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش‌آموزی (با معرفی وزارت آموزش‌وپرورش)
ج – برگزیدگان حائز رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره‌های خوارزمی (درزمینهٔ علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیرپزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
د – مالکان ابداع یا اختراع ثبت‌شده با تائید معاونت تحقیقات و فن‌آوری وزارتخانه‌های مربوطه.
ه – دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته‌های غیرپزشکی با معرفی وزارت علوم تحقیقات و فناوری.
ح- دانشجویان پژوهشگر برجسته به تأیید شورای پژوهشی دانشگاه و بر اساس دستورالعملی که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت تدوین و به دانشگاه‌ها اعلام گردیده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *