• جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
 اظهار نظر دکتر محمود محرمی پزشك فوق تخصص خون و انکولوژی

اظهار نظر دکتر محمود محرمی

اظهار نظر دکتر محمود محرمی پزشك فوق تخصص خون و انکولوژی

اظهار نظر دکتر محمود محرمی  پزشك فوق تخصص خون و انکولوژی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

این روزها بویژه با مرگ چند هنرمند،  همه جا از سرطان  و شیوع بی سابقه آن در ایران که سه برابر کشورهای دنیاست حرف می زنند…!!! اما گاهی لازم است به این مسایل هم کمی فکر کنیم

⚠️  همه جای دنیا قلیان را یکی از خطرناک ترین عوامل سرطان زا می دانند اما در بسياري خانه های ایرانیان هست و خانوادگی استفاده می کنند و هیچ اقدامی هم برای تعطیلی قهوه خانه ها نمی شود!!!

⚠️  روغن پالم سرطان زاست اما وقتی همه فهمیدند لبنیات ما آلوده به پالم است کسی حتی؛ كمتر؛ ماست نخریدند!!!

⚠️  مرغ در حالت عادی ۱۲ الی ۱۸ ماه زمان رشد سالم می خواهد اما در ایران از تخم تا طبخ ۴۵ روزاست و هورمون های استفاده شده همه سرطان زا هستند اما جالب اینکه مردم فقط با قیمت مرغ مشکل دارند نه با بیماری زایی آن!!!

⚠️  همه می دانند چای معطر دارای اسانس های شیمیایی سرطان زاست اما مردم به عشق قرعه کشی و برنده شدن به قیمت گزاف می خرند و در خوردن داغ داغ آن بر هم سبقت می گیرند و با دست خود سرطان مری و معده و … را برای خود به ارمغان می آورند!!!

⚠️  همه می دانند سوسیس و کالباس و همبرگر و پیتزا آن هم با آن وضعیت تولید در ایران بیشترین سهم را در عوامل اصلی و جدی انواع سرطان به خود اختصاص داده اما شیک ترین مغازه ها پیتزا فروشی و فست فودی ها هستند و غذای آدم های  با کلاس و های کلاس شده!!!

⚠️  مگر در ۴۰ نوع مواد افزودنی سوسیس و کالباس چیزی جز مواد سرطان زا دیده می شود؟!!!

⚠️  همه می دانند غذاهای سرخ کرده و پرچرب عامل سرطان است اما سرخ می کنند و با چربی ترانس بالا می خورند!!!

⚠️  همه می دانند بسیاری از این روغن های نباتی اصلا خوردنی نیستند اما با قیمت بالا خریداری کرده و می خورند!!!

⚠️  همه می دانند چاقی و اضافه وزن و کم تحرکی عامل مهم انواع سرطان ها و کبدهای چرب و بیماری های قلبی و عروقی و انواع سکته هاست اما اکثر مردم در پرخوری و پر خوابی و کم تحرکی گوی سبقت را از هم می ربایند!!!

⚠️  همه می دانند سیگار و مواد مخدر عامل مهم سرطان ریه و … است اما بیشتر از ۱۰میلیون نفر معتاد به مواد مخدر و بیش از ۲۰ میلیون نفر سیگاری در ایران داریم!!!

⚠️  همه می دانند استرس های روانی یکی از  عوامل اصلی سرطان و بیماری های روانی است. اما همه به عشق زندگی اشرافی و آسایش بیشتر  همه جور استرس بدهکاری ها و وام و … را به جان می خرند و آرامش خود را فدای آسایش خیالی می کنند!!!

⚠️  همه می دانند بی خوابی و خواب ناصحیح دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن  پایه بسیاری از بیماری هاست اما دير خوابيدن عادت بسياري از ما شده!!!

✅   لطفا اندکی ؛ بیشتر بیاندیشیم

⚠️  نان های کپک زده را به سرعت از داخل خانه دور کرده و در زمین دفن کنید . کپک نان سرشار از سم آفلا توکسین است که عامل سرطان خون می باشد. تغذیه دام ها با نان کپک زده باعث ورود آفلاتوکسین به شیر و گوشت می گردد . از فروش نان کپک زده به دوره گرد ها جدا پرهیز کنید.

✅  خوشحالی ما زمانی بیشتر می شود که : در اثر بازنشر و تکثیر این پست و پست های مشابه عزیزان مان از گزند بیماری های گوناگون در امان بمانند ….

با آرزوی سلامتی برای همه هموطنان عزیزمون.⯑

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *