کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد

azad-university

برای کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد چگونه اقدام کنیم؟ بسیاری از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی از نحوه پذیرش کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد و زمان آزمون و شرایط آن سوال می کنند که ما سعی خواهیم کرد کلیه ابهامات شما را در مورد کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد برطرف نماییم.

تا قبل از سال ۹۱ دانشگاه آزاد اسلامی برای کارشناسی ارشد برخی از رشته های زیرمجموعه علوم پزشکی همزمان به آزمون ارشد دانشگاه آزاد، نیز آزمون برگزار می کرد. ولی از سال ۹۱ به بعد طبق توافقی که مرکز آزمون دانشگاه آزاد با مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت داشت، قرار شد متقاضیان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد همزمان با آزمون ارشد وزارت بهداشت که معمولا در اواخر خرداد یا تیر ماه انجام می شود آزمون دهند. به عبارتی دیگر، مرکز آزمون دانشگاه آزاد آزمونی برای این رشته ها برگزار نمی کند ولی افراد متقاضی این رشته ها را از طریق آزمون ارشد وزارت بهداشت پذیرش می کند.

بنابراین در لیست دانشگاه های پذیرنده دانشجو  برای برخی رشته ها (در زمان توزیع کارت در آزمون وزارت بهداشت)، نام دانشگاه آزاد نیز به چشم می خورد که افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد دارند می بایست، آن دانشگاه را نیز انتخاب نمایند.

توجه شود که مدرک ارشد این دسته از افراد از سوی دانشگاه آزاد صادر شده و مدرک آنها ارتباطی با وزارت بهداشت نخواهد داشت.

شرایط طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان دارای طرح اجباری برای تحصیل در دانشگاه آزاد نیز طبق قوانین وزارت بهداشت می باشد.

رشته هایی که تا کنون(سال ۹۲) دانشگاه آزاد اسلامی از طریق آزمون وزارت بهداشت پذیرش داشته به قرار زیر است:

کارشناسی ارشد آموزش بهداشت، کارشناسی ارشد پرستاری، کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی، کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی و کارشناسی ارشد نظارت بر امور دارویی

به احتمال زیاد تعداد رشته های کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد در سالهای آتی افزایش خواهد یافت. شما مراجعه به لینک زیر می توانید از آنها مطلع شوید:

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم پزشکی وزرات بهداشت در چند سال اخیر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *