همه چیز درباره کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی

کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی هر ساله داوطلبان زیادی را به خود جذب می‌کند. فردی که در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی تحصیل می‌کند در واقع این مهارت را کسب می‌کند که چگونه یک حوزه بهداشتی نظیر بیمارستان، درمانگاه و … را مدیریت کند. کار این افراد بسیار مهم است، زیرا با مدیریت صحیح می‌توان پروسه پذیرش بیمار را کوتا‌تر کرد. امروزه مدیریت نیاز به تجربه و تخصص دارد. از همین رو هر ساله تعداد زیادی از افراد جذب این رشته می‌شوند.
یکی از ویژگی‌هایی که رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دارد؛ این است که فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها، حتی با رشته های غیرمرتبط با علوم پزشکی نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. از همین رو لیست رشته های مجاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی همواره یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که در رابطه با این موضوع پرسیده می‌شود.
در ادامه این مطلب با مدارک مجاز برای شرکت در آزمون ارشد این رشته آشنا خواهیم شد. همچنین در ادامه می‌توانید از تاریخ دقیق برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت اطلاع یابید. به علاوه اطلاعاتی از قبیل ، زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت یا علوم پزشکی، زمان اعلام نتایج آزمون ارشد این رشته، انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت رشته مدیریت خدمات بهداشتی نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

 

رشته های مجاز برای آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

رشته های مجاز برای کنکور ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ شامل کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی علوم پزشکی و کارشناسی مدیریت با گرایش های مختلف هستند. همچنین فارغ التحصیلان رشته‌هایی مانند مدیریت حقوق، علوم اجتماعی، حسابداری و علوم اقتصادی نیز مجازند، در این آزمون شرکت نمایند. اگر جزو فارغ التحصیلان این رشته‌ها هستید می‌توانید با اطلاع از منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشت و مطالعه کافی، رتبه و تراز مورد نیاز برای قبولی در این آزمون را کسب نمایید.

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

​ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از ۹۹/۱۲/۶ آغاز شده است و تا ۹۹/۱۲/۱۶ ادامه دارد. برای ثبت نام در این آزمون می‌توانید از طریق سایت sanjeshp.ir اقدام نمایید. بهتر است پیش از ثبت نام ” دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۰ ” را بطور کامل مطالعه کرده و پس از آن اقدام به ثبت نام نمایید.

زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت

زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۰ تاریخ ۳۰ / ۲ / ۱۴۰۰ و تاریخ ۳۱ / ۲ / ۱۴۰۰ تعیین شده است. این تاریخ از در اطلاعیه موجود بر روی سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir قابل مشاهده است. اما باتوجه به شرایط کنکونی کشور احتمال تغییر تاریخ اعلام شده نیز وجود دارد. درصورت تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تاریخ دقیق برگزاری آن مجدداً از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و انتخاب رشته

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت نیز پس از برگزاری این آزمون از طریق سایت sanjeshp.ir اطلاع رسانی خواهد شد. این نتایج طی دو مرحله اعلام می‌شود در مرحله اول نتیجه اولیه این آزمون که شامل رتبه داوطلب و درصد اکتسابی در هر درس از طریق سایت فوق به داوطلب اعلام خواهد شد. پس از آن داوطلب با ” دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته مدیریت خدمات بهداشتی ” به انتخاب رشته محل به ترتیب اولویت در سایت می‌پردازد. پس از آن در مرحله دوم اعلام نتایج، رشته محل مورد پذیرش شما در سایت مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور قرار خواهد گرفت. زمان دقیق اعلام نتایج کنکور ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشت در همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

تکمیل ظرفیت رشته مدیریت خدمات بهداشتی

تکمیل ظرفیت رشته مدیریت خدمات بهداشتی فرصتی دوباره برای آن دسته از داوطلبینی است که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند اما نتوانسته‌اتد در رشته محل انتخابی خود . .قبول شوند. پس از اعلام نتیجه نهایی آزمون دفترچه‌ای برای تکمیل ظرفیت بر روی سایت قرار خواهد گرفت. درصورتی که رشته مدیریت خدمات بهداشتی دارای ظرفیت باز باشد. شما می‌توانید در رشته محل مورد پذیرش درخواست دهید. تاریخ دقیق تکمیل ظرفیت رشته مدیریت خدمات بهداشتی نیز از طریق سایت علوم پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد

مطالب مرتبط با مدیریت خدمات بهداشت