همه چیز درباره ارشد آمار زیستی

فارغ التحصیلان ارشد آمار زیستی ، موظف‌اند تا از روش‌های آماری برای حل مسائل و پاسخ به سوالات حوزه بهداشت استفاده نمایند. این رشته شاخه‌ای از رشته آمار کاربردی است. این دانشجویان می‌توانند پس از فارغ التحصیلی در زمینه مشاوره برای رسیدن به اهداف تحقیقاتی، تحقیق در رابطه با مفاهیم مختلف آمار زیستی در زمینه آموزشی و همچنین مدیریتی فعالیت نمایند. از آنجایی که آمار زیستی نیز بین رشته‌ای است، سوال بسیاری از داوطلبان شرکت در کنکور ارشد این رشته در رابطه با رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد رشته آمار زیستی است. همچنین همواره در رابطه با زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ، زمان اعلام نتایج و انتخاب رشته این آزمون و همچنین تکمیل ظرفیت آن نیز سوالاتی وجود دارد.

رشته های مجاز برای شرکت در کنکور ارشد آما ر زیستی

رشته های مجاز برای شرکت در کنکور ارشد آمار زیستی کدامند؟ این سوال شاید یکی از اصلی‌ترین سوالاتی باشد که افرادی ک قصد شرکت در این آزمون را دارند از خود می‌پرسند. چراکه برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، رشته تحصیلی در دوران کارشناسی بسیار تأثیرگذار است. در ادامه با رشته‌های مجاز برای شرکت در کنکور ارشد این رشته آشنا خواهیم شد.

رشته های مجاز کنکور ارشد آمار زیستی

آمارزیستی۱- کلیه کارشناسی های علوم پزشکی
۲- آمار
۳- ریاضی
۴- علوم کامپیوتری
۵- دکتری عمومی گروه پرشکی
۶- دکترای حرفه‌ای دامپزشکی

زمان ثبت نام آزمون ارشد علوم پز شکی

زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از تاریخ ۶ / ۱۲ / ۹۹ آغاز شده است و در تاریخ ۱۶/ ۱۲ / ۹۹ پایان می‌یابد. البته احتمال تمدید این تاریخ نیز وجود دارد. برای ثبت نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت کافیست دفترچه راهنمای آن را دانلود نمایید و بر اساس این دفترچه راهنما نسبت به ثبت نام اقدام کنید. می‌توانید دفترچه راهنمای کنکور ارشد علوم پزشکی را از طریق لینک زیر دریافت کنید. برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می‌توانید به سایت sanjeshp.ir مراجعه نمایید.

زمان برگزاری کنکور ارشد رشته آمار زیستی

زمان برگزاری کنکور ارشد رشته آمار زیستی سال ۱۴۰۰ تاریخ ۳۰ / ۲ / ۱۴۰۰ و تاریخ ۳۱ / ۲ / ۱۴۰۰ تعیین شده است. البته این آزمون قرار بود در تیر ماه ۱۴۰۰ برگزار شود که تاریخ آن به ادیبهشت ۱۴۰۰ تغییر یافت. از همین رو بهتر است داوطلبان به‌ویژه پس از ثبت نام به‌صورت مکرر اطلاعیه های سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی را بررسی نمایند تا درصورت تغییر تاریخ برگزاری آزمون از آن مطلع شوند.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد وز ا رت بهداشت

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت معمولاً چند هفته پس از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. به این صورت که در ابتدا نتایج اولیه بر روی سایت سنجش قرار می‌گیرد. در نتیجه اولیه رتبه و تراز داوطلب در سطح منطقه، استان و کشور اعلام می‌شود. در حقیقت مشخص می‌شود که داوطلبان ارشد آمار زیستی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند. درصورتی که این داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده باشند می‌توانند در مدت زمان تعیین شده نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند. در مرحله دو و در زمان اعلام نتیجه ثانویه رشته محل دقیق قبولی داوطلب تعیین خواهد شد.

تکمیل ظرفیت رشته آمار زیستی

تکمیل ظرفیت ارشد آمار زیستی فرصتی دوباره است؛ برای اینکه داوطلبان بتوانند شانس خود را برای قبولی در این رشته پر متقاضی امتحان نمایند. زمان تکمیل ظرفیت، غالباً پس از اعلام نتایج کنکور ارشد علوم تغذیه اعلام می‌شود. داوطلبان در ابتدا باید دفترچه تکمیل ظرفیت را به دقت مطالعه نمایند سپس از بین رشته محل هایی که در این دفترچه راهنما ارائه شده است انتخاب رشته نمایند. 

مطالب مرتبط با رشته آمار زیستی