• جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹

دانلود دفترچه منابع و مدارک تحصیلی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

arshad vezarat behdasht98

ویژه متقاضیان ارشد وزارت بهداشت ۹۸ :  دانلود دفترچه منابع ارشد وزارت بهداشت ۹۸ و دفترچه مدارک تحصیلی مجاز در این اطلاعیه در دسترس شما متقاضیان کنکور ارشد وزارت بهداشت قرار داده شده است.

 منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت هر سال معمولا در آذر ماه منتشر شده و متقاضیان آزمون ارشد وزارت بهداشت با مراجعه به سایت مرکز سنجش پزشکی کشور می توانند دفترچه منابع ارشد وزارت بهداشت را دانلود نمایند، که در ادامه لینک دانلود دفترچه منابع و رشته های مجاز تحصیلی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

به طور کلی منابع ارشد وزارت بهداشت در هر سال تغییر چندانی ندارد و تنها در برخی رشته های چند فصل اضافه و یا کم می شود. تغییر اساسی که امسال  در منابع ارشد وزارت بهداشت ۹۸ مشهود است برای رشته آموزش بهداشت و مدیریت خدمات بهداشتی درمانی بوده، به این ترتیب که منابع آموزش بهداشت به طور کامل تغییر کرده و چند منبع به رشته مدیریت خدمات بهداشت درمانی افزوده شده است. همچنین مدارک مجاز ارشد رشته های امتحانی سلامت، ترافیک و ترکیبات طبیعی،دارویی و دریایی نیز اعلام شده است.

ممکن است با تغییر منابع ارشد وزارت بهداشت در برخی رشته ها سوالاتی برای داوطلبان ایجاد شود که با وجود این تغییر آخرین آپدیت منابع را از کجا تهیه کنند؟ به دلیل زمان کم باقی مانده از زمان انتشار منابع تا برگزاری آزمون ارشد، هیچ انتشاراتی فرصت ویرایش و چاپ مجدد منابع جدید را نداشته  و اگر انتشاراتی  به شما کتاب یا جزوای مبنی بر آخرین آپدیت سال۹۸ معرفی کند، بیان چندان صادقانه ای نیست.

 راه حل چیست ؟

تهیه آخرین آپدیت منابع بر اساس سال ۹۷ بهترین راهکار است، به طور مثال برای رشته مدیریت خدمات بهداشت درمانی آخرین آپدیت موجود در بین کتاب فروشی ها متعلق به انتشارات سنا بوده که ۷۰ تا ۸۰ درصد مباحث کنکور ارشد را تضمین میکند و یا برای رشته آموزش بهداشت در برخی از کتب متعلق به انتشارات جامعه نگر و برای رشته پرستاری کامل ترین مجموعه رفرنس باز هم متعلق به انتشارات سنا و در رشته مامایی، کامل ترین مجموعه رفرنس در حال حاضر متعلق به انتشارات گلبان می باشد.

ولی در برخی رشته های دیگر معمولا تغییرات منابع در حد تغییر سال چاپ کتاب رفرنس است. مثلا منبع درس تغذیه اگر در سال های قبل کتاب کراوس با ویرایش ۲۰۱۲ بود، در سال ۹۶ سوالات این درس در کنکوکر ارشد رشته تغذیه بر اساس کتاب ۲۰۱۷ طراحی شد. در رشته های پرستاری ومامایی نیز به همین ترتیب… مثلا برای آزمون کارشناسی ارشد مامایی ۹۸ بر اساس ویلیامز ۲۰۱۸ یا لانگمن ۲۰۱۹ طراحی سوال صورت میگیرد.

 

 

دانلود دفترچه منابع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

دانلود دفترچه منابع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *